Six Pack Nasıl Yapılır - Etkili Six Pack Hareketleri

Öneriyorum: Kızı Aşık Etmenin 46 Yolu

[Kardeş Blogumuzdan] Kadınları Etkileme Yolları - 30 Kesin Yöntem Ve Kaynaklar
Six pack nasıl yapılır ve six pack hareketleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi buraya toplamaya çalıştım. Ve yazımın sonunda da çekici bir erkek olmanın kesin yollarını bulduğum bir kaynağı paylaştım. Eminim size de çok faydası olacak.

1) Six pack hareketleri olarak bilinen karın kası çalıştırma yöntemleri bilindiği üzere çeşitlidir. Birazdan bu hareketleri sizlerle paylaşacağız fakat ilk önce six pack nasıl yapılır üzerine kısa bir bilgi verelim. Six pack en zor elde edilen kasların ne yazık ki en başında bulunuyor. Bu yüzden güzel karın kaslarına sahip olabilmek için öncelikle sabır ve azmin aynı anda bulunması gerek. Bu güzel kaslara sahip olabilmek için öncelikle iki kural vardır yağ kaybı ve kas inşası. Bu iki kuralın aynı anda gerçekleşebilmesi için iyi bir diyete girmek ve sürekli egzersiz yapmak gerekir.

2) Mekik: Six pack hareketleri listesinde en başta bulunan hareket mekiktir. Yerde ya da sert bir zeminde yapılması gereken bu hareket için en başta ayaklarınız yerde, dizlerinizinse yukarda olacak şekilde uzanmanız gerekir. Başlangıç için biraz zor görünen bu kısımda dilerseniz birinden yardım alabilirsiniz. Daha sonra ellerinizin boyun hizasına gelecek şekilde yukarı da buluşturabilirsiniz.

Yukarı da elleriniz bağlı olmasını tavsiye ediyoruz çünkü boyun altında bağlandığı vakit istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Boynun zorlanması sağlık açısından tavsiye edilmez. Ellerinizi birbirine kenetlediğinizde bedeninizi biraz zorlayarak yukarı kaldırmanız ve öne doğru eğilmeniz hareketin tamamlanması için yeterlidir. Bu hareketi her gün düzenli olarak seri bir şekilde yaptığınızda sonuç almanız kaçınılmazdır. Six pack nasıl yapılır merak edenler bu ayrıntıları gözden kaçırmamalıdır.

3) Leg lift hareketleri: Six pack hareketleri listesinde ikinci sırada olan bu hareket bacak çalıştırılarak yapılır. Yere düz uzanmanız gerektiğinden sert bir zemin olması sizin için faydalıdır. Yere uzandığınızda bacakları kenetlenmiş şekilde yukarı doğru kaldırıp, bedeninizle arasında bir dik açı oluşturmalısınız. Dik açı oluştuğunda bacakları birbirinden ayırmadan bedeninizle bir doğru oluşturacak şekilde aşağı doğru yavaşça indirin. Bu harekette dikkat edilmesi gereken nokta bacakların dizden kırılmamasıdır. Aksi takdirde gereken sonuç alınmayacaktır.

4) Jack knife sit up: Six pack hareketleri listesinde son sırada olan bu hareket yukarda açıkladığımız mekik ve leg lift hareketlerinin bir karışımı olarak da düşünülebilir. Tekrar sert bir zemine düz olarak yattıktan sonra bacaklarınızı dik açı oluşturacak şekilde yukarıda birleştiriyoruz. Bacaklar yukarda iken ellerimizi de dik bir şekilde ayak başparmağımızla buluşturmamızla bu harekette tamamlanır. Bedeninizi hafif kaldırırsanız çokta zorlanacağınız bir hareket olmaktan çıkar. Six pack nasıl yapılır üzerine son maddeye geldik.

5) Bu hareketler karın kası oluşumu için temel hareketlerdir. Her vücut yapısı ayrı olduğundan siz de kendi bedeninize uygun olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda bedeninizin kapasitesini de göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan güzel bir vücuda sahip olabilmenin şartı olan diyet kısmını da atlamamanızı tavsiye ederim.