Adonis Nasıl Yapılır - Adonis Hareketleri

Öneriyorum: Kızı Aşık Etmenin 46 Yolu

[Kardeş Blogumuzdan] Kadınları Etkileme Yolları - 30 Kesin Yöntem Ve Kaynaklar
Adonis nasıl yapılır ve adonis hareketleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi buraya toplamaya çalıştım. Ve yazımın sonunda da çekici bir erkek olmanın kesin yollarını bulduğum bir kaynağı paylaştım. Eminim size de çok faydası olacak.

Adonis kası hareketleri günümüz erkeklerin en büyük tutkusu ve kadınların erkeklerde beğendiği bir kas olarak şuan modasını hala korumakta. Geçmiş yıllardan günümüze, kendine bakmayı seven bakımlı görünüşe önem veren erkekler daima vücutlarına özen ve önem göstermişlerdir.

Erkekler için vücut demek, her şeyden önce geliyor ve spora bayağı düşkün oldukları için baklava dedikleri yani karın kası ve şuan moda olan adonis kası gündemde. Ve araştırmalar da sonuç veriyor ki kadınlar kaslı erkekleri spor yapmayan erkeklere göre daha çok tercih ediyorlar. Peki, adonis kası nedir? Ve nasıl yapılır?

Adonis halk dilinde, insan vücudunun göbek kısmının hemen altında, genital olan bölgemizin hemen üstünde yan bir şekilde her iki taraftan da belirgin şekilde çıkan ve daha çok kadınların seksi bulduğu bir tür kastır. Hatta bazı kadınlara yapılan araştırmalarda kadınların, erkeklerin en seksi bulduğu yeri olarak adonis kasını söylemişlerdir.

Peki, bilimsel olarak birde biz açıklayalım. Adonis kası; karnın alt sol ve sağı tarafında bulunan, kaburga kemiğinden başlayarak sağ ve soldan başlayıp kasıklara doğru giden V şeklidir. Bahsettiğimiz adonis kası kadın veya erkek cinsiyet etmeden bulunur fakat bu kişiden kişiye göre azlığı çokluğu miktarı ve görseli değişir.

1- Adonis nasıl yapılır ve adonis hareketleri konularında bilinmesi gereken ilk şey şu. Bu kası yapabilmek için öncelikle bölgedeki yağ oranını kontrol etmek ve ne kadar bulunduğuna bakmak gerekir. Çünkü bölgemiz ne kadar yağsız ve kilomuz kontrol altında olursa ö bölge daha iyi ortaya çıkacak ve daha güzel bir görsel olarak çıkacaktır.

2- Adonis kasını ortaya çıkarmamız için kesinlikle spor yapmalı, fazlalık kilolar varsa verilmeli sonra ortaya çıkarmak üzere kardiyo çalışmaları yapılmalıdır. Kardiyo çalışmalarından kasıt ister yüzme, bisiklet sürme, koşu yapma ve yürüyüş yaparak kardiyo yapabilirisiniz. Sonrasında adonis hareketleri üzerinede maddeler paylaşacağım.

3- Adonis kası yaparken bir diğer önemli hususta, kesinlikle diyet ve beslenmedir. Protein ağırlıklı beslenmeniz kesinlikle yağ yapıcı yiyeceklerden uzak durmalı, tuz, şeker ve hamur işi gibi gıdalardan sakınmalı çünkü bunlarda kaloriyi arttırdığı için uzak durulmalıdır. Düzenli bir şekilde beslenme ve diyet, egzersiz ile 3-5 ay arası bir sürede adonis yapmanız mümkündür.

4- Adonis kası yapmak için bir sürü egzersiz hareketleri vardır. Hemen sizlerle bu hareketlerden bazılarını paylaşalım. İlk olarak fitness spor salonlarında da en etkili hareket olarak, bir yere sımsıkı asılmış bir şekilde bacaklarınızı tüm gücünüzle kendinize doğru çekin.

5- Bir diğer olarak da karnınızı yani karın bölgesini ısındıracak hareketler yapmanız.

6- Barfiks çekerek de adonis kasını geliştirebilirsiniz.

7- Bir başka adonis hareketi, her iki elle de istenilen ağırlık dumbell alarak yanlara doğru eğilerek hareket yapmanız hem yağ yakımını sağlar hem de kısa bir sürede adonisinizi ortaya çıkaracaktır. Fakat dikkat edilmesi bir husus vardır ki bu hareketi yaparken çok dikkat edilmelidir çünkü dikkatsiz ve özensiz yapılırsa sakatlanabilirsiniz. Adonis nasıl yapılır merak edenler bu ayrıntılara mutlaka dikkat etmeli.

8- Ve son olarak da mekik çekerek ve mekik çekerken 10 saniye kadar bacaklarınızı havada bekletmeniz kas yaparken size büyük bir fayda sağlayacaktır. Devamlı bir şekilde kendinize bir egzersiz programı hazırlayıp ve sağlıklı bir şekilde yağ oranınızı düşürüp programınıza uyduğunuzda 4 ay kadar kısa bir sürede adonis yapabilirsiniz.